Deontay Wilder – Luiz Ortiz

İkiside hiç yenilmemiş ağırsıkletler olan Deontay Wilder – Luiz Ortiz WBC ağırsıklet ünvan maçı GGG – Canelo maçından sonra izlediğim en heycanlı boks maçıydı.İlk raundları Ortiz baya önde götürdü ta ki 5. raunda kadar Deontay inanılmaz sert vuruşlar ile Ortiz’i devirdi. Sanırım bu kariyerinde 2. kez yıkılmasıydı King Kong’un.

7. Raund son 45 saniye ise Deontay aralıksız dayak yedi Luis Ortiz’den ben de dahil sanırım çoğu kişi knock down olacağını düşündü fakat devrilmedi Deontay. Sürekli kendinden güçsüz rakipler ile dövüştüğü söylenen Deontay inanılmaz güçlü olduğunu bir kez daha ispat etti.

10 raund ise kondisyonu artık bitmek üzere olan Ortiz’in knock down olduğu raunddu. Deontay alıştığımız inanılmaz sert vuruşlarını oturttu bu kez (hala lucky punch diyen çıkar mı bu maçtan sonra bilmiyorum). Ve King Kong bu kez kalkamadı. Deontay kemerini bir kez daha korudu ve Joshua için dişli bir rakip olduğunu ispat etti.

Sonuç olarak dövüş stilini bir boksöre benzetemesemde Deontay Wilder gerçek bir savaşçı olduğunu ispat etti. Luiz Ortiz ise gerçek bir boksör olduğunu.