Contact form 7 status spam hatası

WordPress’in en çok kullanılan eklentilerinden biri olan contact form 7 eklentisini kullanan bir müşterimizin sitesinde bulunan iletişim formunun çalışmadığını söylemesi ile başlayan saçmalıklar silsilesi nihayet son buldu.

Çok eski bir temanın üzerinde siteyi yaptırdığı arkadaşlar bir sürü değişiklik yapmışlar neredeyse hiç bir wordpress özelliği çalışır durumda değildi, o yüzden hatanın bunlarla ilgili olduğunu düşünerek çok vakit kaybettim, düzeltebildiğim herşeyi düzelttim, eklentileri güncelledim, kapattıkları özellikleri açtım vs. ama sonuç nafile.

Sürekli aynı hata devam etti : status : “spam” 😀

Eklentinin neden bu hatayı verdiğine dair hiç bir fikrim kalmamıştı, en sonunda basit olan yol doğru yoldur mantığı ile temanın functions.php dosyasına aşağıda ki kodu ekledim ve sorun halloldu.

add_filter('wpcf7_spam', '__return_false');

Umarım işinize yarar.

all.s5h.net RBL Blacklist

Bugün bir arkadaşımın sunucusunun all.s5h.net RBL Blacklist’e alındığını fark ettik, RBL ve SPAM arasında ki fark için şurada güzel bir yazı var.

IP adresini en çabuk şekilde kara listeden çıkarmak için kara listeye alınmış olan sunucunuza giriş yapıp

curl -4 http://www.usenix.org.uk/content/rblremove

komutunu çalıştırın.

Burada eğer sorun yaşarsanız manuel olarak bu işlemi https://www.usenix.org.uk/content/rblremovehelp bu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.